top of page

jsem

Jsem psycholožka, lektorka, máma, manželka. A taky prostě já

Lucka. Peču makronky, tančím salsu, piju kávu. Někdy současně.

Od dětství miluji knížky a lidské příběhy. Vždy mě fascinovalo,

jak mohou dva lidé prožívat stejnou situaci naprosto odlišně. Někdo žije ve zdánlivě otřesných podmínkách a cítí se šťastný. Jiný je nešťastný, ačkoli má z vnějšího pohledu vše. Jak se říká: 

Je to v hlavě. 

 

Ale co když nám naše hlava pocit životní spokojenosti blokuje?

Jak z toho ven? Jak se lépe vyrovnávat se životními změnami, nejistotou, nedokonalostmi sebe i světa? Jak umět přijímat to,

co změnit nemůžeme, a dokázat měnit to, co změnit lze? Jak pracovat s vlastním smutkem, vztekem, obavami, ztrátou? Odpovědi na tyto otázky jsem nacházela prostřednictvím studia psychologie.

Vystudovala jsem magisterskou psychologii na FSS Masarykovy univerzity.  Soustředila jsem se na oblast psychologické prevence

a vývojové psychologie. Studiem jsem kromě znalostí prohloubila

i své kritické myšlení, našla skvělé přátele a lásku ke kavárnám.

Absolvovala jsem další kurzy, výcviky a stáže. Hodně mě ovlivnila hned moje první studentská stáž - v krizovém centru se na mě okamžitě pověsil cizí chlapeček a dokola se ujišťoval "Máš mě ráda?".

Moje vzdělání:

2010 - 2015

2015

2016 - 2018

Magisterská jednooborová psychologie
Stáž u prof. Kratochvíla na oddělení 18B (psychoterapeutické) v PN Kroměříž
Sebezkušenostní výcvik v gestalt terapii 
MBSR (Mindfullness-Based Stress Reduction)

2019

2020

Poradenství pro rodiče -
kurz u Zuzany Masopustové, PhD.

od 2021

Dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v kognitivně-behaviorální terapii u
prof. Praška a dr. Štípka

Pomáhat dětem pro mě od té doby bylo hlavním cílem. Ať už přímou cestou nebo prostřednictvím těch, kteří o ně pečují. Čtyři roky jsem pracovala jako psycholožka na základní škole. Zapojila jsem se do projektů DOMOV, Život v kufříku nebo Úsměv mámy. Od roku 2019 mám vlastní živnost, věnuji se poradenské a školící činnosti. V této době jsem začala pracovat také s cílovou skupinou firem, manažerů, a podnikatelů. Více naleznete v sekcích Konzultuji a Přednáším.

 

Každý psycholog má svůj vlastní styl, energii. Vychází ze své psychoterapeutické školy, ale přidává vlastní esenci. Já si z gestalt terapie beru bytí „tady a teď“, plynutí, přijetí, poslouchání svého těla. Z kognitivně-behaviorální terapie pak strukturu, řád, schopnost změny a plnění cílů. Myslím, že je v životě důležité obojí: Poslouchat své tělo i překračovat komfortní zónu

Mojí srdcovou oblastí zůstává psychologické prevence – předcházení hlubším problémům a psychických poruchám pomocí jednoduchých účinných technik. Jako součást prevence vnímám také práci s dětmi. Na péči o duševní zdraví není nikdy moc brzy a lze to udělat i hravou formou. Snažím se o to v dětských podpůrných skupinkách Pohodář.

Sama mám zatím jedno dítě. Snažím se být dost dobrou matkou, naplňovat potřeby syna, ale také nezapomínat na ty svoje. Zkrátka se v mateřství sama sobě neztratit. V tomtéž moc ráda podporuji i jiné ženy. 

Můžeme se potkat na individuální konzultaci, přednášce, workshopu nebo v podpůrné skupině. Pracuji s dospělými i s dětmi.

I provide sessions in English as well.

Moje inspirace:

Gestalt

Přijmout. Nechat plynout. Poslouchat své tělo.

Kognitivně behaviorální terapie

Struktura. Řád. Změna.

Prevence

Učit se o své duševní zdraví pečovat už od dětství.

mateřství

Být dost dobrou matkou. Naplňovat potřeby dítěte,

ale i ty své.

Moje pracovní zkušenosti:

Výzkum DOMOV

Základní školy

(Tlumačov, Uherské Hradiště)

Školení ve firmách

Živnost

Mise: Zdokonalovat se a hledat radost.
A podporovat v tomtéž i druhé - od malička.

mým cílem je, abyste si nemuseli vybírat:
abyste byli v životě šťastní i úspěšní.

Psycholožka Mgr. Lucie Miškóciová
bottom of page