top of page

O mně

Jsem psycholožka, lektorka, máma, manželka. A taky prostě já – Lucka. Peču makronky, tančím salsu, piju kávu. Někdy současně.

Od dětství miluji knížky a lidské příběhy. Vždy mě fascinovalo, jak mohou dva lidé prožívat stejnou situaci naprosto odlišně. Někdo žije ve zdánlivě otřesných podmínkách a cítí se šťastný. Jiný je nešťastný, ačkoli má z vnějšího pohledu vše. Jak se říká: Je to v hlavě. 

 

Ale co když nám naše hlava pocit životní spokojenosti blokuje? Jak z toho ven? Jak se lépe vyrovnávat se životními změnami, nejistotou, nedokonalostmi sebe i světa? Jak umět přijímat to, co změnit nemůžeme, a dokázat měnit to, co změnit lze? Jak pracovat s vlastním smutkem, vztekem, obavami, ztrátou?

 

Odpovědi na tyto otázky jsem nacházela prostřednictvím studia psychologie.

Vystudovala jsem magisterskou psychologii na FSS Masarykovy univerzity.  Soustředila jsem se na oblast psychologické prevence a vývojové psychologie. Studiem jsem kromě znalostí prohloubila i své kritické myšlení, našla skvělé přátele a lásku ke kavárnám.

Absolvovala jsem další kurzy, výcviky a stáže. Hodně mě ovlivnila hned moje první studentská stáž - v krizovém centru se na mě okamžitě pověsil cizí chlapeček a dokola se ujišťoval "Máš mě ráda?".

Vzdělání (to nejzásadnější):

  • Magisterská jednooborová psychologie (2010-2015)
  • Stáž u prof. Kratochvíla na oddělení 18B (psychoterapeutické) v PN Kroměříž (2015)
  • Sebezkušenostní výcvik v gestalt terapii (2016-2018)
  • MBSR (Mindfullness-Based Stress Reduction) (2019)
  • Poradenství pro rodiče -kurz u Zuzany Masopustové, PhD. (2020)
  • Dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v kognitivně-behaviorální terapii u prof. Praška a dr. Štípka (2021-dosud)
Untitled_Artwork 1 4.jpg
loader,gif
Vendyzfoto-526.jpg

Pomáhat dětem pro mě od té doby bylo hlavním cílem. Ať už přímou cestou nebo prostřednictvím těch, kteří

o ně pečují. Čtyři roky jsem pracovala jako psycholožka na základní škole. Zapojila jsem se do projektů DOMOV, Život v kufříku nebo Úsměv mámy. Od roku 2019 mám vlastní živnost, věnuji se poradenské a školící činnosti.

V této době jsem začala pracovat také s cílovou skupinou firem, manažerů, a podnikatelů. Více naleznete v sekcích Konzultace a Přednášky.

 

Každý psycholog má svůj vlastní styl, energii. Vychází ze své psychoterapeutické školy, ale přidává vlastní esenci. Já si z gestalt terapie beru bytí „tady a teď“, plynutí, přijetí, poslouchání svého těla. Z kognitivně-behaviorální terapie pak strukturu, řád, schopnost změny a plnění cílů. Myslím, že je v životě důležité obojí: Poslouchat své tělo i překračovat komfortní zónu. 

Mojí srdcovou oblastí zůstává psychologické prevence – předcházení hlubším problémům a psychických poruchám pomocí jednoduchých účinných technik. Jako součást prevence vnímám také práci s dětmi.

Na péči o duševní zdraví není nikdy moc brzy a lze to udělat i hravou formou. Snažím se o to v dětských podpůrných skupinkách Pohodář.

Sama mám zatím jedno dítě. Snažím se být dost dobrou matkou, naplňovat potřeby syna, ale také nezapomínat na ty svoje. Zkrátka se v mateřství sama sobě neztratit. V tomtéž moc ráda podporuji i jiné ženy. 

Můžeme se potkat na individuální konzultaci, přednášce, workshopu nebo v podpůrné skupině. Pracuji s dospělými i s dětmi.

I provide sessions in English as well.

bottom of page